„Szczęśliwy Dom” to bajka otwierająca kolekcję 30 bajek dla dzieci i dorosłych „Bajki Szczęśliwego Domu”.
„Szczęśliwy Dom otwiera swoje drzwi. Bajki dziękują mu za jego ciepło. Jedna po drugiej, rozpościerają swoje lśniące, tęczowe skrzydła i wznoszą się ku wielkiemu, błękitnemu Niebu…”
Ta piękna i mądra historia opowiada o Szczęśliwym Domu, jego mieszkańcach, sąsiadach i nas wszystkich, którzy żyjemy na naszej Ziemi… Witamy w Szczęśliwym Domu, gdzie mieszkają Bajki!

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.W naszym Świecie jest niesamowity Dom z oknami o wielkich oczach… Ten Dom jest szczęśliwy! Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że ci, którzy go kiedyś zbudowali, patrzyli na Świat szczęśliwymi oczami.

Szczęśliwy Dom wznosi się na wzgórzu, w jego pobliżu jest łąka, a nieco dalej za jeziorem zaczyna się las. Ma wielu sąsiadów! Wokol ma wielu przyjaciol!

Gdy nadchodzi Wiosna, Szczęśliwy Dom uwielbia wygrzewać swoje ściany w Słońcu.
Lubi słuchać śpiewu ptaków i oglądać nowe liście, które pojawiają się i rosną na drzewach.

Kiedy nadchodzi Lato, Szczęśliwy Dom uwielbia wąchać zapach kolorowych kwiatów, oglądać śliczne Motyle przemykające po łące i słuchać Konika Polnego grającego na swoich małych, zielonych skrzypcach.

Szczęśliwy Dom kocha również Jesień. Uwielbia wdychać wspaniały aromat dojrzałych jabłek. Uwielbia słuchać kropli deszczu tuptających po jego dachu i patrzeć, jak liście na drzewach zmieniają kolor.

Gdy nadchodzi Zima, Szczęśliwy Dom uwielbia czuć mroźne, świeże powietrze. Wsłuchuje się w ciszę i patrzy, jak białe, puszyste płatki śniegu pokrywają wszystko wokół.

W Szczęśliwym Domu żyją Bajki… Tak, tak! Bajki!
Zobaczysz Bajki tam, gdzie jest Piękno…
Są takie wspaniałe!
Wyglądają jak cudowne, jasne, śpiewające ptaki. Ich skrzydła mienią się w Słońcu wszystkimi kolorami tęczy. Wszystkie są tak różne: duże i małe, zabawne i poważne.
Bajki pojawiają się w Szczęśliwym Domu każdej nocy i, gdy tylko zaczyna się dzień, odlatują. Gdzie? Tam, gdzie są potrzebne…

Skąd one są? Kto wie? Szczęśliwy Dom też nie wie: one po prostu są. Bajki przybywają z Nieba, krążąc jak kolorowe ptaki. Tylko ich skrzydła błyszczą…
Bajki każdego wieczoru wracają do Szczęśliwego Domu.
Ostrożnie schodzą na ganek. Szczęśliwy Dom wita się życzliwie z Bajkami i uśmiecha się w zamyśleniu, przywołując coś własnego…

Szczęśliwy Dom częstuje Bajki ciepłą, pachnącą herbatą, owocami i pieczywem z pyszną, jabłkową konfiturą.
Szczęśliwy Dom sprawia, że Bajki są ciepłe i przytulne.
Troszczy się o nie, uważnie słucha: „Co może być potrzebne?”

Bajki kochają Szczęśliwy Dom! Opiekują się nim i dzielą się swoimi niesamowitymi i miłymi historiami o naszym Świecie.
Szczęśliwy Dom uwielbia ich słuchać. Nawet małe myszki które również mieszkają w Szczęśliwym Domu i zazwyczaj lubią chichotać oraz szeleścić, milkną i słuchają…

Wiatr również uwielbia słuchać Bajek i czasami gra łagodną melodię w kominie, aby wszyscy mogli się cieszyć.

Gdy nadchodzi noc, na Niebie pojawiają się duże i małe gwiazdy, które stopniowo stają się coraz jaśniejsze i jaśniejsze, Szczęśliwy Dom starannie okrywa Bajki miękkim, ciepłym kołderką.  

Kiedy wszyscy śpią, Szczęśliwy Dom uwielbia patrzeć na niesamowite, rozgwieżdżone Niebo, a następnie prosi Gwiazdy i Puszystą Chmurę, aby wszystkich pod jego dachem obdarzyli magicznie szczęśliwymi snami.

Rano, gdy tylko pojawią się pierwsze promienie Słońca, Bajki zbierają się, by wyruszyć w drogę…

Szczęśliwy Dom otwiera swoje drzwi. Bajki dziękują mu za jego ciepło. Jedna po drugiej, rozpościerają swoje lśniące, tęczowe skrzydła i wznoszą się ku wielkiemu, błękitnemu Niebu…
Szczęśliwy Dom nie wie dokąd lecą i kiedy wrócą. Po prostu patrzy na Niebo swoimi wielkimi, życzliwymi oczami i czeka.

Szczęśliwy Dom wita Bajki i, na początku nowego dnia, wysyła je ponownie w podróż.
Lećcie, Bajki, do Świata! Łagodnie i czule dotykajcie swoimi skrzydłami naszych serc, podtrzymując światło Miłości na całej naszej Ziemi…


ILLUSTRATIONS PRINT